Κύπελλο ΕΠΣΚΙ: "Καθάρισε" εύκολα ο Παλληξουριακός, 5-0 τον ΠΑΟ Κεφαλονιάς (εικόνες)

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 22 Σεπτεμβρίου 2014 09:09

Ο Παλληξουριακός ξεκίνησε με το «δεξί» τις υποχρεώσεις στη νέα αγωνιστική περίοδο επικρατώντας εύκολα του ΠΑΟ Κεφαλονιάς στον Άγιο Αντώνη με 5-0. Ρεπορτάζ: Μάκης Μοσχόπουλος

Ο κακός αγωνιστικός χώρος του γηπέδου επηρέασε αρνητικά τις δυο ομάδες στον να παίξουν καλύτερο ποδόσφαιρο, και όλοι εύχονται το γήπεδο να είναι έτοιμο για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Οι Ληξουριώτες άνοιξαν το σκορ στο 40΄με το Ηλία Ζερβό και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Παπαδάτος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Με δύο τέρματα του Αναλυτή στο 22΄και στο 25΄οι γηπεδούχοι έκαναν το 4-0 και στο 35΄ο Λυμπερόπουλος έκανε το 5-0.

Παλληξουριακός (Λιονάτος): Λαδάς, Μαρινάκης (42¨Μπεκιάρης), Δαμουλιάνος, Λούλουδας, Αδηλίνης (Μαλλιώρης), Ζερβός, Παπαδάτος, Μαυροειδής (58΄Λυμπερόπουλος), Αναλυτής, Καμινάρης, Αντωνάτος.

ΠΑΟ Κεφαλονιάς (Φωής) Καππάτος, Ταβιανάτος, Κολέτσης, Καλογηράτος, Μπερδεμπές, Φωκάς, Γασπαρινάτος, Θεοδωρακάτος, Τζιβράς, Μαρινάκης.

DSC 0483DSC 0484DSC 0485DSC 0498DSC 0499DSC 0503DSC 0505DSC 0513DSC 0526DSC 0530DSC 0535