Κύπελλο ΕΠΣΚΙ: "Τυφώνας" η ΑΕΚ συνέτριψε με 8-1 τον Παλληξουριακό στο ΔΑΚ

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 11 Ιανουαρίου 2014 23:11

Σαρωτική η ΑΕΚ και στο Κύπελλο! Με τον Εμιλιάνο και τον Μπαζάρογλου σε μεγάλα κέφια η ΑΕΚ δεν δυσκολεύτηκε  να τελειώσει από το πρώτο παιχνίδι την υπόθεση πρόκριση  στην επόμενη φάση για το κύπελλο της ΕΠΣΚΙ, σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα κερδίζοντας με τον Παλληξουριακό με 8-1 στο ΔΑΚ Αργοστολίου. Ρεπορτάζ: Μάκης Μοσχόπουλος Ένα χορταστικό ποδοσφαιρικό απόγευμα πέρασαν όσοι βρέθηκαν στο ΔΑΚ Αργοστολίου το Σάββατο για το παιχνίδι ανάμεσα σε ΑΕΚ και Παλληξουριακό, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι της φάσης των 8 για το  κύπελλο ΕΠΣΚΙ.

Πλούσιο σε φάσεις και γκολ αλλά και με τρεις κόκκινες 1 για την ΑΕΚ (Κρουτη 33΄) και 2 για τον Παλληξουριακό (Μαρκάτος Σωκ 54΄, Μαρκάτος Σπ 80΄).

Η ΑΕΚ μπήκε ποιο δυνατά και με τους Κόμμητα στο 3΄Τανουσάι στο 6΄και Εμιλιάνο στο 7΄δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ, ο Παλληξουριακός απείλησε με απευθείας κτύπημα φάουλ του Μαρκάτου Σπ στο 12. Στο 16΄ο Μοσχόπουλος εξουδετερωσε το σουτ του Εμμιλιάνο και στο αμέσως επόμενο λεπτό τραγικό λάθος του Μοσχόπουλου ο Εμμιλιάνο με υπερέκταση του ποδιού άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ.

Στο 30΄ ο Παπαδάτος ισοφάρισε με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή για τον Παλληξουριακό. Στο 32΄ο Κούτρη με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του που κέρδισε ο Κόμμητας  έκανε το 2-1 ενώ ο ίδιος παίχτης στο 33΄ειδε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίχτες. Στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Κόμμητας βρήκε ωραία τον Μπαζάρογλου στην περιοχή αυτός πλάσαρε τον Μοσχόπουλο και έκανε το 3-1.

Με γκολ ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο όταν ο Λούλουδας εκμεταλλεύτηκε την ασθενή απόκρουση του Μοσχόπουλου και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (4-1). Στο 52 σειρά του Κόμμητα να χρηστεί σκόρερ  με σουτ μέσα από την περιοχή μετά από πάσα του Μπαζάρογλου (5-1). Στο 54΄μετα από υπόδειξη του βοηθού ο Μαρκάτος Σω. δέχτηκε την κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) στο 58 άλλαξαν ωραία την μπάλα Κόμμητας και Μπαζάρογλου με τελικό αποδέκτη τον Εμιλιάνο να σκοράρει και να κάνει το (6-1). Στο 79΄ο Μπαζάρογλου κάνει το 7-1 μετά από πάσα του Εμιλιάνο , και το τελικό 8- 1 από τον Θωμά στο 89΄που είχε περάσει αλλαγή στο 78΄στη θέση του Κόμμητα.

ΑΕΚ: Άννινος, Στεφανάτος (76΄Ζαμπαύτης), Σπανός, Κούκλης, Λούλουδας, Ψάλτης, Κόμμητας (78΄Θωμάς), Κρούτη, Εμιλιάνο, Μπαζάρογλου (84΄Κουλάκης), Τανουσάι.

ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ: Μοσχόπουλος, Αντωνάτος (46΄Καμινάρης), Αδηλίνης, Ζερβός, Πέττας (46΄Δαμουλιάνος), Αντωνάτος Η, Μαρκάτος Σω. Γαλανός, Παπαδάτος(64΄Λαδάς), Μαρκάτος Σπ, Ζάβαλης.

DSC0018 DSC0021 DSC0024 DSC0029 DSC0040 DSC0043 DSC0050 DSC0051 DSC0052 DSC0053 DSC0055 DSC0057 DSC0058 DSC0061 DSC0062 DSC0068 DSC0070 DSC0072 DSC0076 DSC0077 DSC0080 DSC0083 DSC0085 DSC0086 DSC0087 DSC0088 DSC0089 DSC0096 DSC0097 DSC0106