Α’ ΕΠΣΚΙ: Η Σάμη έδειξε τα «δόντια» της στον ΑΟΚΙ

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 10 Νοεμβρίου 2013 23:26

Σπουδαία νίκη με 2-1 πέτυχε η Σάμη επί του ΑΟΚΙ στο ΔΑΚ Αργοστολίου και «αναρριχήθηκε» στη 2η θέση της βαθμολογίας της Α' ΕΠΣΚΙ μετά και την ολοκλήρωση της 5ης αγωνιστικής. Αν και ο ΑΟΚΙ κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Γιάννη Βουκελάτο, η Σάμη όχι μόνο ανέκαμψε και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Καππάτο στο 36', αλλά έφτασε και στην τελική επικράτηση στο 75ο λεπτό, με ένα πολύ ωραίο γκολ του Γιάννη Αμούργη με γυριστή κεφαλιά έπειτα από την σέντρα του Περιβολάρη. Διαιτητής: ΜατιάτοςΕπόπτες: Αβάζαρος - Καπογιαννόπουλος.ΣΑΜΗ: (Θοδωρής Βουκελάτος), Μωραϊτης Κ., Τουλάτος, Μιχαλίτσης (66' Νικολοβγένης), Αυγερινός, Καππάτος, Μωραϊτης Ν., Αμούργης Αρ., Καλλιβωκάς (79' Μινέτος), Δευτεραίος, Περιβολάρης, Αμούργης Γ.ΑΟΚΙ: (Ρέτζι Γκόνι), Αγκούσι, Πολλάτος Διον., Κλειτογιάννης, Πλατανίτης (79' Κανάκης), Παπαναστασάτος, Μαρκαντωνάτος, Παρασκευόπουλος, Πολλάτος Δημ. (33' Χρίστο), Κουμαριώτης (63' Γεωργόπουλος), Πολλάτος Αλ., Βουκελάτος. Ρεπορτάζ: Γιώργος Χαλαβαζής

DSC 0794DSC 0795DSC 0796DSC 0799DSC 0800DSC 0801DSC 0802DSC 0803DSC 0804DSC 0805DSC 0806DSC 0808DSC 0809DSC 0810DSC 0811DSC 0812