Εύκολα ο Παληξουριακός, 4-0 τους Πρόννους

Δημοσιεύτηκε: Σάββατο, 19 Οκτωβρίου 2013 20:02

Εύκολα ο Παληξουριακός, 4-0 τους  Πρόννους

Με δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Παληξουριακός επικράτησε εύκολα των Πρόννων στο ΔΑΚ Αργοστολίου με σκορ 4-0. Ρεπορτάζ: Μάκης Μοσχόπουλος Χρειάστηκαν να περάσουν 32 λεπτά μέχρι ο Παληξουριακός να βρει το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα με σκόρερ τον Παπαδάτο με κοντινό πλασέ σε εκτέλεση κόρνερ του Λυκούδη από δεξιά κάνοντας το 1-0 με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή, ενώ ο ίδιος έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 44΄στελνοντας την μπάλα λίγο έξω από τα δοκάρια του Κόρκου. Στο 37΄ ήταν σειρά του Αντωνάτου να χρηστεί σκόρερ γράφοντας το 2-0, με κοντινό σουτ (2-0).Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ληξουριώτες δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες για να ανεβάσουν το δείκτη του σκορ με τους: Φαρακλό στο 63΄, Λυκούδη στο 68΄, και με τον Κατσιβέλη στο 76΄.

Στο 82΄ο τερματοφύλακας των Πρόννων Κόρκος έκανε την απόκρουση του αγώνα σε κοντινή κεφαλιά του Αδηλίνη. Στο 85΄μετα από ωραία ενέργεια του Κατσιβέλη έξω από την μεγάλη περιοχή των Προννων έδωσε κάθετη στον Αντωνάτο πέρασε τον τερματοφύλακα και έκανε το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε από το Λυκούδη με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Η ομάδα των Πρόννων παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των παιχτών της δεν κατάφερε σε κανένα σημείο του αγώνα να απειλήσει την εστία του λαδά

ΠΑΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ: (Χ. Χαρίτος) Λαδάς,Γαβαλάς (61΄Λαδάς Ι), Καμινάρης, Μαυροειδής, Αδηλίνης, Λυκούδης, Δαμουλιάνος, Πέττας (74΄Κατσιβέλης), Παπαδάτος, Αντωνάτος, φαρακλός (71΄Μαρινάκης)
ΑΟ ΠΡΟΝΝΟΙ ( Γ. Κουρκουμέλης) Κόρκος, Χιόνης, Λιναρδάτος, Κουρκουμέλης Σ, Κουρκουμέλης Κ (46΄Ταραζής), Τζανίνος-Ζαπάντης, Σολωμός, Τοντόροφ, Στέλλος, Παππάς (69΄Καραλής), Κουτροκόης (81΄Μανέντης).

To αυριανό πρόγραμμα

Α Κατηγορια
(2η αγωνιστική)
 ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητές
1. ΑΟ ΣΑΜΗΣ - ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ Δ.Α.Κ. ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ Κυριακή 20/10/13 13:00 ΜΑΤΙΑΤΟΣ Δ., ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Σ.
2. ΑΟ ΦΩΚΑΤΑ - ΠΑΟ ΠΑΓΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ ΔΗΜ. ΚΕΡΑΜΕΙΩΝ Κυριακή 20/10/13 15:00 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΜΟΥΖΑΚΙΤΗΣ Β.
3. Α.Ο.Κ.Ι. - ΑΟ ΔΙΛΙΝΑΤΩΝ Δ.Α.Κ. ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ Κυριακή 20/10/13 15:30 ΜΕΝΕΓΑΤΟΣ Ε., ΒΟΥΤΣΙΝΑΣ Α., ΤΟΥΛΑΤΟΣ Π