A' ΕΠΣΚΙ: «Μίλησε» στην επανάληψη! (Διλινάτα – ΑΕΚ 0-2)

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 13 Οκτωβρίου 2013 22:01

Χρειάστηκε να περάσουν 45' λεπτά για να βρει ρυθμό η πρωταθλήτρια ΑΕΚ και τελικά να καταφέρει να κάμψει στο ΔΑΚ την αντίσταση των τυπικά γηπεδούχων Διλινάτων με 2-0, παίρνοντας έτσι στην πρεμιέρα και το πρώτο «τρίποντο» στο πρωτάθλημα. Ρεπορτάζ: Γιώργος Χαλαβαζής Με δύο γκολ στην επανάληψη, η ομάδα του Σπύρου Παπαδάτου, πήρε αυτό που ήθελε από το πρώτο της παιχνίδι στο πρωτάθλημα . Το πρώτο γκολ σημειώθηκε στο 50' όταν στο μακρινό σουτ του Μπαζάρογλου, ο Παπαδημητρίου απέκρουσε ασταθώς και ο επερχόμενος Στεφανάτος από τα αριστερά να πλασάρει εύστοχα, ανοίγοντας το σκορ για την ΑΕΚ. Στη συγκεκριμένη φάση, πάντως τα Διλινάτα διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ. Η ΑΕΚ κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα (92'), όταν ο Μπαζάρογλου βγήκε στην αντεπίθεση «έσπασε» την μπάλα στον Ζαμπαύτη που μέσαα πό την περιοχή δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το τελικό 2-0. ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΒασιλόπουλοςΕπόπτες: Μενεγάτος – ΜατιάτοςΔΙΛΙΝΑΤΑ: (Σπύρος Αλυσανδράτος) Παπαδημητρίου, Δημ. Τζωρτζάτος, Κουνάδης, Χαραλαμπόγλου, Δούκας (61' Σκριβάνος), Γκερβένης, Καλιακούδας, Διον. Τζωρτζάτος (51' Μαλιώρης), Γ. Αναλυτής, Χρ. Τζωρτζάτος, Ψαριανός (76' Κατσούρης).ΑΕΚ: (Σπύρος Παπαδάτος) Αννινος, Ψάλτης, Στεφανάτος, Κούκλης (81' Δούρος), Λούλουδας, Σπανός, Κόμητας, Κρούτη, Τανουσάι (88' Ζαμπαύτης), Μπαζάρογλου, Πέτρο (81' Μοσχονάς).