ΝΕΟΛ: Τίποτα δεν τον σταμάτα. Εύκολα και την ΑΧΑΓΙΑ 82 στο κλειστό του Ληξουρίου [εικόνες]

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 14 Οκτωβρίου 2013 22:31

Περίπατο έκανε η παιδική ομάδα του ΝΕΟΛ στο Ληξούρι κερδίζοντας εύκολα την πρωτοπόρο ΑΧΑΓΙΑ 82 με το επιβλητικό 66-38.

Χωρίς να αφήσουν περιθώρια αντίδρασης στους αντιπάλους τους οι Ληξουριώτες έδειξαν από το πρώτο λεπτό ποιος είναι το αφεντικό ανοίγοντας το σκορ με τρίποντο του Πυλαρινού (5τριπ). Στο πρώτο δεκάλεπτο η διάφορα ήταν στους 6 πόντους (14-8)  και το ημίχρονο έκλεισε 32-23. Στο τρίτο δεκάλεπτο με καλή άμυνα και με πολλά κλεψίματα από τους γηπεδούχους η διαφορά εκτοξεύτηκε στο συν 18. και το παιχνίδι τέλειωσε έτσι όπως άρχισε, με τρίποντο του Πυλαρινού στην εκπνοή γράφοντας το τελικό 66-38.

Στην αποστολή για την ομάδα της ΑΧΑΓΙΑΣ 82 ήταν μόνο 6 παίχτες.

Τα δεκάλεπτα: 14-8, 32-23 (ημιχ), 48-30, 66-38.

ΝΕΟΛ (Μ. Δούλιας) Αντωνάτος 2, Παγώνης 21(2), Παριώτης, Αραβαντινός 1, Μπελίτσης 4, Μουδήλος 4, Μπακούρος 3(1), Κουμουνδούρος 14, Πλαίτης, Πυλαρινός 17(5).

ΑΧΑΓΙΑ 82 (Κανελλόπουλος) Σπυρόπουλος 2, Ρεκούνας 6, Γιαννόπουλος 1, Γεωργιόπουλος 4, Κουτσογιαννόπουλος 2, Πλέγας 23.