Τα αποτελέσματα στα Φώκεια 2013

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 30 Αυγούστου 2013 00:16

Τα αποτελέσματα στα Φώκεια 2013

Τη Κυριακή  25 Αυγούστου  2013  διεξήχθησαν  με επιτυχία   τα πρώτα «ΦΩΚΕΙΑ 2013»,  εκδηλώσεις αφιερωμένες  στον Κεφαλλονίτη Θαλασσοπόρο  Ιωάννη Φωκά , που διοργάνωσε η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Κεφαλλονιάς σε συνεργασία με τον Πολιτιστικό Σύλλογο Απανταχού  Βαλεριαναίων  «Το Κορώνι». Στον αγώνα δρόμου,  «Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΕΛΕΙΟΥ», 8.3 χιλιομέτρων  και στην  συμβολική διαδρομή των 60 μέτρων συμμετείχαν πάνω από  90 άτομα . Σκοπός μας είναι η διοργάνωση  να γίνει θεσμός για την περιοχή  και ευχαριστούμε τους τοπικούς φορείς, τους εθελοντές Σαμαρείτες , τον Σύλλογο Δρομέων Κεφαλλονιάς ,  τους γυμναστές , την Αστυνομική Διεύθυνση Ελειού Πρόννων και τους  χορηγούς για τη βοήθεια τους στη διεξαγωγή της διοργάνωσης.

 

 

Τα αποτελέσματα ανά κατηγορίες είναι τα εξής:

ΝΗΠΙΑ ( 4-6) ΑΓΟΡΙΑ

ΝΗΠΙΑ ( 4-6) ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Α- Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ( ΑΓΟΡΙΑ)

Α-Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ( ΚΟΡΙΤΣΙΑ)

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

1ος

ΛΟΥΡΔΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

1ος

ΜΕΤΑΞΑ ΧΑΡΙΑΝΝΑ

1ος

ΛΟΥΚΑΤΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

1ος

ΜΙΧΑΛΑΤΟΣ ΠΑΝΑΓΗΣ

2ος

ΝΙΚΑΤΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

2ος

ΠΕΦΑΝΗ ΧΑΡΑ

2ος

ΓΑΒΡΙΕΛΑΤΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ

2ος

ΤΡΑΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3ος

ΓΑΒΡΙΕΛΑΤΟΣ  ΓΕΡΑΣΙΜΑΓΓΕΛΟΣ

3ος

ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΜΑΡΙΣΑ

3ος

ΛΟΥΚΑ ΣΟΦΙΑ

3ος

ΡΟΥΠΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Δ-ΣΤ  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ( ΑΓΟΡΙΑ)

 Δ-ΣΤ  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ( ΚΟΡΙΤΣΙΑ)

Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ(ΑΓΟΡΙΑ)

Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ(ΚΟΡΙΤΣΙΑ)

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

1ος

ΚΟΛΑΪΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

1ος

ΤΣΙΛΙΜΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

1ος

ΤΣΙΛΙΜΙΔΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

1ος

ΤΣΙΛΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

2ος

ΛΟΥΚΑΤΟΣ ΝΙΚΟΣ

2ος

ΚΟΤΡΟΚΟΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

2ος

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2ος

ΤΣΙΛΙΜΙΔΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΗ

3ος

ΤΣΙΑΜΑΣΦΥΡΗΣ  ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

3ος

ΦΙΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

3ος

ΚΟΤΡΟΚΟΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

3ος

ΜΠΕΚΙΡΙ ΜΑΙΡΗ

ΑΝΔΡΩΝ 18-30

ΓΥΝΑΙΚΩΝ 18-30

ΑΝΔΡΩΝ 31-40

ΓΥΝΑΙΚΩΝ 31-40

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

1ος

ΓΡΙΒΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

1ος

ΜΑΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

1ος

ΧΑΛΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

1ος

ΣΑΜΟΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

2ος

ΒΑΡΔΑΡΑΜΑΤΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ

2ος

ΒΟΥΛΤΕΨΗ ΧΑΡΙΤΙΝΗ

2ος

ΣΤΕΦΑΝΑΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

2ος

ΚΟΣΜΕΤΑΤΟΥ ΡΕΓΓΙΝΑ

3ος

ΜΠΕΚΙΟΣ ΧΑΡΗΣ

 

-

3ος

ΒΟΥΤΣΙΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

3ος

KROMOPAWIRO ROEBIJEM

ΑΝΔΡΩΝ  41-50+

ΓΥΝΑΙΚΩΝ 41-50+

 

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΑ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

1ος

ΛΑΜΠΙΡΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

1ος

ΧΑΛΔΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

 

2ος

ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

2ος

ΚΑΜΙΝΑΡΗ ΜΑΡΙΑ

 

3ος

CHRIS PHILIPS

3ος

ΑΜΒΡΟΣΙΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ

 

                                                                                                                                                                                          

       Ο πρώτος   αθλητής με χρόνο 30΄29΄΄ ήταν ο Γρίβας Γεράσιμος και η πρώτη γυναίκα αθλήτρια με χρόνο35΄58΄΄  ήταν η Μαυριδοπούλου Ελένη.

                                                                                                                                                         ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ Κ.Ε.ΔΗ.ΚΕ



Φόρτωση…

Φόρτωση…