galiatsatos3

Τα αποτελέσματα του Παραδοσιακού αγώνα Δρόμου «ΚΟΥΛΟΥΡΑ 2013»

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 23 Αυγούστου 2013 23:48

Τα αποτελέσματα του Παραδοσιακού αγώνα Δρόμου «ΚΟΥΛΟΥΡΑ 2013»

Tην  Πέμπτη 22 Αυγούστου  2013 διεξήχθη με επιτυχία   το  πατροπαράδοτο αθλητικό έθιμο της περιοχής ομαλών ,  «ΚΟΥΛΟΥΡΑ 2013» που διοργάνωσε η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Κεφαλλονιάς σε συνδιοργάνωση με  τους Πολιτιστικούς συλλόγους της περιοχής «Μέρμηγκα» και  «Βάρτσαμο». Ο τόπος διεξαγωγής του αγώνα ήταν  η περιοχή των Ομαλών  με αφετηρία την κεντρική πλατεία  Φραγκάτων  και τερματισμό την Ιερά Μονή του Αγίου Γερασίμου . Για τα παιδιά του Δημοτικού η αφετηρία ήταν στον πλάτανο, ενώ πραγματοποιήθηκε και συμβολικός αγώνα δρόμου 50 μ. για  παιδιά έως 6 ετών . Ευχαριστούμε ιδιαίτερα την Ιερά Μονή  Αγίου Γερασίμου  που με ξεχωριστή ζεστασιά αγκάλιασε τους αγώνες .Για την πολύτιμη βοήθειά τους  τον  Π.Σ  «Μέρμηγκα», τον Π.Σ  «Βάρτσαμο», τον φούρνο  «Αφοί Σπαθή» για την προσφορά των  παραδοσιακών κουλούρων( έπαθλα νικητών),  τον Αγροτοβιομηχανικό Συνεταιρισμό Ρομπόλας, το Super Market “Μενούσης” και  φούρνο Γερ. Γαρμπή για τα γλυκίσματα, τον σύλλογο πάλης  Κεφαλονιάς, τον Σύλλογο δρομέων Κεφαλονιάς, τον σύλλογο Εθελοντών Σαμαρειτών,τους ανθρώπους της γραμματείας και τους εργαζόμενους στην ΚΕΔΗΚΕ.

Ευχαριστούμε επίσης τα Μ.Μ.Ε  για την  δημοσιογραφική κάλυψη  της διοργάνωσης  και ειδικά τον κ. Ν. Κορσιάνο -   http://sportsthea.blogspot.gr, τον κ. Γ. Χαλαβαζή- www.inkefalonia.gr, την κ. Α. Χαριτάτου- www.Kefalonias.gr  και τον κ. Γ. Σγουρομάλλη –www.mykefalonia.gr .

Παρόντες στην εκδήλωση ήταν  ο πρόεδρος της ΚΕΔΗΚΕ κ. Άγγελος Κωνσταντάκης, η Δημοτική Σύμβουλος κ. Μαρία Κουνάδη , το μέλος της ΚΕΔΗΚΕ κ. Δημήτρης Προβολισιάνος και οι πρόεδροι των Δημοτικών Ενοτήτων Ομαλών κ. Διονύσης Κουταβάς και Σάμης κ. Όλγα Βαλσάμου.

Λόγω  της  απρόσμενα μεγάλης συμμετοχής   παιδιών στις κατηγορίες  Α-ΣΤ’ Δημοτικού  αναγκαστήκαμε να  ενοποιήσουμε τις κατηγορίες  ενηλίκων  δίνοντας  βάρος στις παιδικές ,   με την δέσμευση  ότι του χρόνου οι κατηγορίες και των ενηλίκων θα είναι  ηλικιακά ακριβέστερες.

 

 

 

 

 TA ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τα αποτελέσματα ανά κατηγορίες είναι τα εξής:

ΝΗΠΙΑ ( 4-6) ΑΓΟΡΙΑ

ΝΗΠΙΑ ( 4-6) ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Α-Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ( ΑΓΟΡΙΑ)

Α-Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ( ΚΟΡΙΤΣΙΑ)

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

1Ος

ΦΡΑΓΚΙΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

1Ος

ΜΕΤΑΞΑ ΧΑΡΙΑΝΝΑ

1Ος

ΒΕΪΖΑΙ ΦΡΑΝΤΕΣΚΟΣ

1Ος

ΛΟΥΚΑΤΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

2Ος

ΤΖΑΚΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

2Ος

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ  ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2Ος

ΤΑΒΙΑΝΑΤΟΣ ΗΛΙΑΣ

2Ος

ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΝΑ

3Ος

ΧΡΗΣΑΪΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

3Ος

ΦΡΑΓΚΙΑ ΕΒΕΛΙΝΑ

3Ος

ΤΣΕΛΕΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3Ος

ΘΗΡΑΙΟΥ ΕΛΕΝΗ

Γ-Δ  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ( ΑΓΟΡΙΑ)

Γ-Δ  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ( ΚΟΡΙΤΣΙΑ)

Ε-ΣΤ  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ( ΑΓΟΡΙΑ)

Ε-ΣΤ  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ( ΚΟΡΙΤΣΙΑ)

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

1Ος

ΓΙΑΝΝΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

1Ος

ΧΡΗΣΑΪΤΗ ΖΩΗ

1Ος

ΦΑΣΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΗΣ

1Ος

ΦΑΣΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

2Ος

ΠΡΕΝΤΖΑΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2Ος

ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΥ ΜΑΤΙΝΑ

2Ος

ΚΟΥΓΚΛΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ

2Ος

ΤΖΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

3Ος

ΤΖΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

3Ος

ΛΑΣΚΑΡΑΤΟΥ ΕΡΙΚΑΙΤΗ

3Ος

ΠΕΤΡΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

3Ος

ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

Α-Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ( ΑΓΟΡΙΑ)

Α-Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ  ( ΚΟΡΙΤΣΙΑ)

Α-Γ ΛΥΚΕΙΟΥ   ( ΑΓΟΡΙΑ)

Α-Γ ΛΥΚΕΙΟΥ    ( ΚΟΡΙΤΣΙΑ)

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

1Ος

ΝΤΕΡΑΪ ΜΑΡΙΛΕΓΚΟ

1Ος

ΓΑΛΙΑΤΣΑΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑ

1Ος

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1Ος

ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

2Ος

ΒΕΪΖΑΪ ΑΙΜΙΛΙΑΝΟ

2Ος

ΑΓΓΟΥΡΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ

2Ος

ΤΖΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

2Ος

ΡΗΓΑΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

3Ος

ΔΗΜΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3Ος

ΣΤΑΘΑΤΟΥ ΕΛΕΝΗ

3Ος

ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

3Ος

ΜΗΝΑ ΓΙΩΤΑ

 

ΑΝΔΡΩΝ 18-30

ΑΝΔΡΩΝ  31-50

ΓΥΝΑΙΚΩΝ 31-50

ΑΝΔΡΩΝ 51+

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤ/ΞΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

1Ος

ΜΠΕΚΙΟΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ

1Ος

ΚΟΥΛΟΥΜΠΗΣ ΠΑΡΙΣΗΣ

1Ος

ΣΑΜΟΛΗ ΒΑΝΙΑ

1Ος

ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2Ος

ΓΑΡΜΠΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

2Ος

ΛΟΥΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

2Ος

ΚΟΣΜΕΤΑΤΟΥ ΡΕΓΓΙΝΑ

2Ος

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ

3Ος

ΡΗΓΑΤΟΣ ΠΑΝΑΓΗΣ

3Ος

ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

3Ος

ΚΛΕΦΤΟΣΠΥΡΟΥ ΓΙΟΥΛΗ

 

ΓΥΝΑΙΚΩΝ 51+

           

1Ος

ΑΜΒΡΟΣΙΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ

                                                                                                                        

AΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ Κ.Ε.ΔΗ.ΚΕ



Φόρτωση…

Φόρτωση…